Witamy!

Blog o finansach i bankowości oraz jak inwestować w skarby na przyszłość

Listopad 2017 Październik 2017 Wrzesień 2017 Sierpień 2017 Lipiec 2017 Czerwiec 2017 Maj 2017 Kwiecień 2017 Marzec 2017

Czy wiesz jaki agregat wybrać?

2017-07-31 | Katarzyna

frazy kluczowe: agregaty, prąd, zasilanie, firma

W niektórych przypadkach brak prądu może okazać się niezwykle kosztowny. Wystarczy pomyśleć o rozmrożonym jedzeniu... W takich chwilach agregaty prądotwórcze są niezastąpione. Przed ich kupnem trzeba przeanalizować jakiej mocy są wszystkie urządzenia w domu, które będą zasilane. 

A jak to sprawdzić?
Najpierw trzeba znaleźć potrzebne informacje o specyfikacji w ulotkach, etykietach lub na tabliczkach na sprzętach. Opinie o agregatach prądotwórczych oraz o ich eksploatacji są różne, ponieważ ludzie twierdzą, że niektóre urządzenia pobierają więcej mocy z sieci. Właśnie dlatego sprzęt powinien wytwarzać więcej prądu niż oczekujemy, czyli agregat należy kupować z zapasem. 
Wiele osób zadaje sobie także pytanie czy kupić nowe czy używane agregaty.
Oczywiście opcja druga kosztuje mniej, co zachęca wielu nowych użytkowników to skorzystania z możliwości oszczędności. Trzeba jednak pamiętać, że nowy agregat można oddać na gwarancję w razie awarii. Przy starszym używanym modelu nie ma takiej możliwości.
Powracając jednak do samego użytkowania trzeba również pamiętać o tym, że moc maksymalna i nominalna urządzenia różni się i można na maksymalnym obciążeniu użytkować go wyłącznie przez pół godziny. Jeżeli ktoś zaryzykuje pracę przez większą ilość minut to istnieje duża szansa na przeciążenia układu i spalenia prądnicy. 
Moc nominalna to dziewięćdziesiąt procent mocy maksymalnej urządzenia i to bardziej nią powinniśmy kierować się przy wyborze swojego urządzenia. Niemniej agregat zawsze stanowi zabezpieczenie przed brakiem prądu. Nawet sprzęt o najmniejszej mocy potrafi pomóc w najtrudniejszych chwilach.
Dowiedz się więcej o agregatach na stronie www

'

Zdjęcia naszego reportera
agregaty
prąd
zasilanie
firma

Warto zobaczyć:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: