Witamy!

Blog o finansach i bankowości oraz jak inwestować w skarby na przyszłość

Listopad 2017 Październik 2017 Wrzesień 2017 Sierpień 2017 Lipiec 2017 Czerwiec 2017 Maj 2017 Kwiecień 2017 Marzec 2017

Coach idelany

2017-08-17 | Katarzyna

frazy kluczowe: coaching, trening, biznes

Wiele osób, które nie chcą pracować na nudnym, standardowym etacie, a pragną od życia trochę większych możliwości realizacji zastanawiają się nad tym jak zostać coachem. Wbrew pozorom nie jest to takie bardzo proste zadanie, bowiem nie każdy może zostać coachem, do tego wymagane są pewne psychiczne i mentalne predyspozycje. 

Coaching indywidualny wymaga nie tylko talentu, niezbędne jest tu również odpowiednie wykształcenie i ciężka praca, bowiem sukcesy nie pojawiają się od razu, trzeba na nie ciężko pracować i być bardzo cierpliwym. W Polsce dość często organizowane są szkolenia i kursy dla coachów, a mimo to tych dobrych i cały czas pracujących w zawodzie jest niewielu. Bardzo często mówi się, że coach to trener idealny - doświadczony, kompetentny i potrafiący w cudowny sposób oddziaływać na swoich podopiecznych. 

W niektórych codziennych sytuacjach zauważyć można osoby, które posiadają wszystkie cechy dobrego coacha. Taka osoba cechuje się tym, że budzi powszechną sympatię i zaufanie, niesie bezinteresowną pomoc innym (często nawet obcym) ludziom, świetnie dogaduje się z każdym człowiekiem, akceptuje wszystkich ludzi ( bez względu na rasę, płeć, religię czy poglądy polityczne). Co najważniejsze dobry coach wierzy w możliwości każdego człowieka, nawet jeśli on sam ma duże wątpliwości co do swoich umiejętności i własnej wartości. 

Same predyspozycje to jeszcze nie wszystko, w tym zawodzie równie duże znaczenie odgrywa odpowiednie wykształcenie. Dlatego podejmując prace jako coach, warto inwestować w kursy i szkolenia podnoszące nie tylko kwalifikacje, ale również praktyczne umiejętności pomagające w efektywniejszym prowadzeniu treningów interpersonalnych.
Więcej o treningu interpersonalnym na stronie: http://www.metrum.edu.pl/oferta/rozwoj-osobisty/trening-interpersonalny

'

Zdjęcia naszego reportera
coaching
trening
biznes

Warto zobaczyć:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: