Witamy!

Blog o finansach i bankowości oraz jak inwestować w skarby na przyszłość

Listopad 2017 Październik 2017 Wrzesień 2017 Sierpień 2017 Lipiec 2017 Czerwiec 2017 Maj 2017 Kwiecień 2017 Marzec 2017

Badanie satysfakcji klienta

2017-06-19 | Paulina

frazy kluczowe: biznes, ekonomia, przedsiębiorstwa

Obecnie rynek sprzedaży produktów jest bardzo napięty. Firmy chcąc zdobyć klienta prześcigają się w różnych promocjach, zniżkach, programach lojalnościowych oraz innych benefitach. Wgłębiając się jednak w proces sprzedaży musimy być świadomi, że klient decydując się na skorzystanie z danej oferty nie kupuje tylko samego produktu. kupuje wszystko co jest z nim związane. Całą otoczkę wytworzoną wokół niego przez producenta lub sprzedawcę.

W skład tego często wchodzi wystrój lokalu. Dużo przyjemniej robi się zakupy w modnym, ładnie urządzonym i czystym lokalu, aniżeli w małym, brudnym kiosku. Z większą chęcią również wracamy do miejsc, które nam się podobają. Z natury każdy człowiek jest estetą i przykłada ogromną wagę do takich rzeczy. Innym ważnym elementem jest samo opakowanie produktu. Ładnie, ekskluzywnie zapakowany produkt ma dla nas większą wartość. Sprawia wrażenie, że sprzedawca czy producent dba o swoje produkty i daje do zrozumienia, że ich wartość jest wysoka. Do tego wszystkiego dochodzi również jakość świadczonej obsługi klienta.

Obecnie firmy kładą duży nacisk na profesjonalne podejście do klienta. Swoich pracowników wysyłają na kosztowne szkolenia, aby mogli obsługiwać klientów na najwyższym poziomie. Z tego powodu często realizowane są badania marketingowe dla firm. Mogą występować w formie ankiety w lokalu, na ulicy lub telefonicznie. Takie analizy pomagają firmie usprawnić niektóre procesy, podnieść jakość świadczonych usług oraz dostosować produkt do wybranego segmentu klienta.

Często również realizowana jest usługa tajemniczego klienta czyli tak zwany secret client, który ma za zadanie zbadać jakość świadczonych usług w punkcie sprzedaży. Następnie informacje te trafiają bezpośrednio do głównej siedziby firmy.

'

Zdjęcia naszego reportera
biznes
ekonomia
przedsiębiorstwa

Warto zobaczyć:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: